1. Starptautiskais Oskara Stroka Jauno pianistu konkurss

Sestdien, 4. aprīlī, Daugavpilī norisinājās 1. Starptautiskais Oskara Stroka Jauno pianistu konkurss – atbilstoši ārkārtējās situācijas nosacījumiem, dalībnieku noklausīšanās tika organizēta attālināti, video ierakstu formātā.
   Konkursa mērķis bija sekmēt radošu spēju un klavierspēles prasmju attīstību jaunajiem mūziķiem, godinot Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā komponista un pianista Oskara Stroka vārdu.
Konkursā piedalījās vairāk nekā 140  jauno mūziķu vecumā no 7 līdz 17 gadiem. Dalībnieki pārstāvēja astoņas Eiropas valstis – Lietuvu, Igauniju, Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu, Poliju, Somiju, kā arī vairākas Latvijas pilsētas: Rīgu, Jūrmalu, Jēkabpili, Madonu, Ogri, Ludzu, Rūjienu, Gulbeni, Limbažus un citas pilsētas.
   Konkursantu sniegumu novērtēja starptautiska žūrija Daugavpils Universitātes profesora Ēvalda Dauguļa vadībā. Pēc visu sešu žūrijas locekļu vārdiem, konkursa dalībnieki parādīja augstus profesionālus rezultātus.
Limbažu Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja 6. klavieru klases audzēkne Laura Barkovska (skolotāja Ineta Javiča). Laura ieguva godpilno 2. vietu. Apsveicam Lauru un viņas skolotāju!

20200408_120309.jpg