Koncerts Starptautiskajā Mūzikas dienā

Reizē ar Senioru dienu 1. oktobrī pasaulē atzīmē Starptautisko mūzikas dienu, ko 1975. gadā aizsāka lords Jehudi Menuhins. Jau vairākus gadus tai īpašu koncertu, iesaistot arī absolventus, rīko Limbažu mūzikas un mākslas skola. Šoreiz tas bija veltīts šī gada jubilāram Ludvigam van Bēthovenam viņa 250. gadskārtā. Diemžēl iepriekš neparedzētu iemeslu dēļ interesantā un kvalitatīvi sagatavotā programma izskanēja pavisam šaurā lokā. Bet bija vērts to dzirdēt: izskanēja gan meistara klavieru un vijoļsonātes, ieskaitot Patētisko un Mēnesnīcas sonāti, gan viņa jaunības dienās sacerētā Serenāde. Šo skaņdarbu, kas pārsteidza ar optimismu un pat draiskulību, bija atradušas absolventes Līva Tomiņa un altiste Ginta Laura Zariņa un atskaņoja kopā ar flautisti Agniju Ābramu. Koncertā ar Līvu un Gintu Lauru saspēlējās arī skolotāja Anna Spalviņa un vijoļklases audzēkne Terēze Drozdeka. Savukārt ar klaviermūziku priecēja pedagoģes Natālija Meļņikoviča un Liene Anševica, arī viņas audzēkne Grēta Gritenaite. Mūzikas priekšnesumus caurvija stāstījums par komponista un viņa dzīves traģēdiju. Cerēsim, ka nākamgad Mūzikas diena nepaliks pavēnī, bet sagādās prieku daudziem limbažniekiem. ( Īrisa Daiņa )